İstanbul'da Seçkin Bir Köşe Metroport Avm

Berat Kolej

İstanbul Bahçelievler'in en gözde ve donanımlı alışveriş merkezi MetroPort Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 3 Mart 2008 yılında tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. İç dizaynı, ferah ve ziyaretçilerini yormayan dikdörtgen mimari yapısı ile konuklarının bütünselliği yitirmediği AVM, 30.000 m2 kapalı alan, 16.500 m2 kiralanabilinir alana sahip. Yüzde 100 doluluk oranı,Dünya markalarının yer aldığı mağazalarıyla Bahçelievler sakinleri ve gençlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Alışveriş merkezi, Busidence ve hastanenin aynı komplekste bulunduğu Metroport AVM..

Officium Beytepe ile Ofis Anlayışını Değiştirdik

Berat Kolej

Officium Beytepe’de, özel olan sizsiniz. Geniş, şık ve modern bir çizgide hazırlanmış olan mimarisi ile, kendinizi özel hissedeceksiniz. Officium Beytepe, iş hayatını kolaylaştırırken, estetik ve şıklıktan da ödün vermiyor. Kapıdan içeri girdiğiniz anda değişimi siz de hissedeceksiniz. Kişiye özel kartlar ile içeri girişin sağlandığı Officium Beytepe’de, güvenlik en üst düzeyde tutuluyor. Mutlu ve huzurlu bir iş hayatı için tasarlanan Officium Beytepe, kullanıcısı için en ideal mekanlar düşünülerek yapıldı. Her metre karesinin, işinizin keyfe dönüşeceğinden em..

Selçuklu Kuleleri Projemizin Yapımı Tamamlandı

Berat Kolej

3 blok ve toplamda 230 daireden oluşan ‘Selçuklu Kuleleri’ adlı projemizin yapımı tamamlandı. Deprem yönetmeliğine uygun, radye temel sistemi ile C30 sınıfı betonerme, perde ve kolan sistemi içeren yapı taşıma sistemine sahip olan Selçuklu Kuleleri, 55 dönüm sosyal alan ve park içerisinde dikkat çekiyor. Her mevsim rahat edebileceğiniz dairelerimizde, dış cephe taş yünü mantolama sistemi ile ısı yalıtımı bulunuyor.   Fiber optik internet, TV, dijital yayın alt yapısı ve jeneratör desteği ile çağa ayak uydurabileceksiniz.  Kapalı devre güvenlik kameraları, si..

Modern Ofisler İçin, Modern Dekorasyon Fikirleri

Berat Kolej

Yaşadığımız çağda, iş hayatı başka bir hal almış durumda. Artık klasik ofisler, çalışanlar için yeterli gelmiyor. Değişime ayak uydurarak, çalışma motivasyonunuzu arttırabilir, ofisinizi olabilecek en iyi hale getirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için size birkaç önerimiz var. Bir Dinlenme Alanı Oluşturun Gün içinde her dakika çalışmadığınızdan, ofisinizde bir dinlenme alanı bulundurmak çok önemli. Masanızın biraz uzağında, rahat koltukları ve şık mobilyaları olan bir alan yalnızca sizin için değil, misafirleriniz için de idealdir. ..

Ofis Dekorasyonu İçin En İyi Öneriler

Berat Kolej

Ofisi iyi dekore etmek, çalışma verimimizi ve enerjimizi beklendiğinden çok daha fazla yönde pozitif etkiler. Günümüzün büyük bölümünü geçirdiğimiz ofisler için birkaç dekorasyon önerisini bu yazıda bulabilirsiniz. Güneş Işığından Yararlanın Ofiste en çok zamanı geçirdiğiniz masanız için doğru yeri bulmaya çalışın. Bu yerin güneş ışığı aldığından emin olun. Çünkü gün ışığı enerjinizi ikiye katlayacaktır. Bir Bütünlük Yakalayın Mobilyalarınızı dizerken bir bütünlük oluşturmalarına dikkat edin...

Küçük Odanızı Harika Bir Alana Çevirecek Öneriler

Berat Kolej

Küçük alanları tam potansiyelleriyle kullanırsanız, oldukça işlevsellik kazandığını biliyor musunuz? Bunun için tek yapmanız gereken hayal gücünüzü çalıştırmak ve size vereceğimiz birkaç tavsiyeyi dikkate almak. Açık Duvar Rengi Alanı Geniş Gösterir Bu teknik en çok bilinen yaklaşımlardan biridir. Daha modern bir çizgi yakalamak isterseniz, duvarlarınız için açık renkli bir boya seçin ve mobilyalarınızın minimal olmasına özen gösterin.  Duvarları Kullanmayı Es Geçmeyin Duvarlar boş kalmadığı sürece küçük odalarda yer bu..

Balkonunuzda Size Eşlik Edecek En Güzel Çiçekler

Berat Kolej

Balkonunuzda kendinize ait bir bahçe oluşturmak çok kolay. Yalnızca yetiştireceğiniz çiçekleri iyi bilmek gerekiyor. Bazı çiçekler balkon şartlarına uyum sağlayamayabiliyor. Bunun için çiçek seçiminizi dikkatli yapmanız lazım. İşte size birkaç öneri. Petunya Bahçe sevdalılarının favori çiçeklerinden olan Petunyalar, gece boyunca yumuşak bir koku salan renkli çiçeklere sahiptir. Çok hızlı büyümeleriyle birlikte, balkonunuzu mor, pembe, eflatun, kırmızı ve beyaz renklerle donatırlar. Sardunya Balkon için ço..

Yeni Otopark Yönetmeliği Yürürlüğe Girecek

Berat Kolej

İnşa edilecek yapılarda otopark yeri olmadığı takdirde, yapı ruhsatı verilmeyeceğine dair Otopark Yönetmeliğinin yürürlüğe gireceği tarih açıklandı. Çevre ve Şehirlicik Bakanlığı tarafından 22 Şubat 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Yeni Otopark Yönetmeliği’, 1 Haziran 2018’de resmen yürürlüğe giriyor. Yönetmeliğe göre her daireye bir otopark şart olacak. Eski yönetmelikte yer alan üç daireye bir otopark maddesi, her daireye bir otopark olarak değişiyor. Eğer ön bahçe genişliği 7 metreden fazla ise, binaya en az 2 metre mesafe bırakmak kaydıyla ön bahçede ..

Balkonlarınıza Renk Katacak Öneriler

Berat Kolej

Özellikle yaz aylarında, evlerimizin en ferah yerleri balkonlar oluyor. İyi dekore edilmiş balkonlarda oturmanın keyfi de bir başka oluyor tabi.İşte balkonunuzu güzelleştirmek için birkaç dekorasyon önerisi. Canlı Tonlar Kullanın Cıvıl cıvıl pembe tonları, balkonunuza ayrı bir hava katacaktır. Sizi dostlarınızla muhabbet etmeye teşvik edecek olan bu samimi tonları balkonlarınızda kullanmayı unutmayın. Küçük Sandalyeler ve Masaları Tercih Edin Özellikle dar bir balkonunuz varsa, daha küçük boydaki eşyalar kullanmaya özen gösterin. Böylece çiçeklerinize da..